Zmniejszenie Piersi

Piękno i komfort, które zyskasz po zmniejszeniu piersi


Redukcja piersi, nazywana mammoplastyką jest zalecana zarówno ze względów estetycznych, jak i zdrowotnych. Najczęściej na ten zabieg decydują się kobiety odczuwające dyskomfort z powodu zbyt dużego biustu obciążającego kręgosłup, uniemożliwiającego wykonywanie prostych czynności czy dobranie odpowiedniej bielizny czy ubrań.

Zabieg ten zalecany jest także ze względów zdrowotnych. Przerost gruczołu piersiowego powoduje, że biust zaczyna odbiegać od naturalnego wyglądu. Kobiety cierpiące na gigantomastię mają piersi ważące 2,5-3 kg, a standardowa ich waga to 0,5 kg. W tym przypadku zmniejszenie piersi ma znaczenie zdrowotne.

Zmniejszanie Katowice Częstochowa, Sosnowiec, Gliwice

Mniejszy biust, większy komfort

Zabieg ten zalecany jest także ze względów zdrowotnych. Przerost gruczołu piersiowego powoduje, że biust zaczyna odbiegać od naturalnego wyglądu.

Kobiety cierpiące na gigantomastię mają piersi ważące 2,5-3 kg, a standardowa ich waga to 0,5 kg. W tym przypadku zmniejszenie piersi ma znaczenie zdrowotne.

Efekty zabiegu zmieszania piersi


Zarówno pomniejszenie, jak i powiększanie piersi to zabieg bolesny, wymagający kilkutygodniowej rekonwalescencji. W pierwszych tygodniach po zabiegu piersi są nabrzmiałe i obolałe.Trzeba stosować środki przeciwbólowe, przemywać rany i dbać o higienę. Efekt zabiegu jest stały, zalecane jest utrzymywanie po jego przeprowadzeniu stałej wagi, bez bardzo dużych wahań.

Bezpośrednio po zabiegu pacjentka musi nosić stanik, który utrzymuje piersi w odpowiedniej pozycji i pozwala na utrwalenie efektu. Trzeba go nosić przez miesiąc przez całą dobę. Nie powinno jednak wiązać się to z dużym dyskomfortem, ponieważ przypomina on pas.

Efekty zabiegu na pewno zaspokoją oczekiwania kobiety ze względu na to, że wreszcie poczuje się komfortowo w swoim ciele, bez obciążenia jakim były do tej pory piersi.