Usuwanie Znamion

Usuwanie znamion


Nie wszystkie znamiona, jakie znajdują się na naszym ciele są niebezpieczne i sygnalizują poważną chorobę.

Trzeba jednak wszystkie obserwować i reagować, jeżeli coś złego będzie się z nimi działo.

Jeżeli będą nam się wydawały podejrzane, warto wybrać się do lekarza w celu ich zbadania.

Lekarz oceni, czy nadają się one do usunięcia, czy trzeba przeprowadzić dodatkowe badania onkologiczne.

Laserowe oraz chirurgiczne usuwanie znamion

Wygodnym sposobem na usuwanie zmian jest laserowy zabieg. Usuwa się tak przede wszystkim pieprzyki.

Jest całkowicie bezinwazyjny, dlatego może być przeprowadzany w każdym wieku na zmianach łagodnych, lekko wypukłych.

Skuteczne usuwanie znamion skórnych


Znamiona skórne są problemem estetycznym, jak i także zdrowotnym, z którym zmaga się wiele osób. Niekiedy pojawiają się w miejscach powodujących dyskomfort. Brodawki, włókniaki, pieprzyki możesz jednak w skuteczny sposób usunąć korzystać z usług gabinetu medycyny estetycznej. W nieinwazyjny sposób pozbędziesz się znamion, które odbierają ci pewność siebie i pozbawiają perfekcyjnego wyglądu.

Dbaj nie tylko o kwestie estetyczne, ale i zdrowotne


Szczególnie niebezpieczne są zmiany barwnikowe, które w przyszłości mogą przerodzić się w nowotwory. Trzeba mieć je pod kontrolą i w razie potrzeby usunąć. Nawet niegroźne zmiany warto pokazać lekarzowi, ponieważ może okazać się, że są sygnałem niepokojących procesów zachodzących w naszym organizmie. Nie należy lekceważyć żadnej zmiany skórnej.

Najczęściej przez naszych pacjentów wybierane jest laserowe usuwanie znamion skórnych, które jest bezinwazyjne, ale może być stosowane tylko w przypadku łagodnych znamion, bez odczynów barwnikowych i podejrzenia nowotworu. Chirurgiczne usuwanie znamion jest zalecane wtedy, gdy usuwany materiał ma zostać przekazany do badania histopatologicznego.

Dlaczego warto usunąć znamiona skórne?


Lepiej zapobiegać niż leczyć. Znamiona skórne warto usunąć, ponieważ w przyszłości mogą być powodem poważnych problemów, nawet jeżeli teraz nie budzą żadnych zastrzeżeń.

Zmiany skórne po zabiegu laserowym lub chirurgicznym znikają całkowicie, nie pozostają żadne blizny ani ślady, jeżeli tylko postępujesz zgodnie z zaleceniami lekarza.

Usuwanie znamion cena zabiegu


Znamiona różnią się pod względem cech, takich jak rozmiar, kształt, tekstura i kolor

Z uwagi na to iż zabieg ten jest wykonywany w oparciu to jakiego rodzaju mamy znamię oraz jego powierzchni zapraszamy na konsultacje, po której będziesz mieć szczegółowe informacje odnośnie zabiegu oraz jego ceny.

Zadzwoń