Modelowanie Sylwetki

Modelowanie sylwetki


Nasze ciało i sylwetka odgrywa istotną rolę w naszym życiu społecznym I fizycznym dobrostanie. W miarę starzenia musimy coraz ciężej pracować dla utrzymania formy i wyglądu.

Zakres próśb oraz możliwych rozwiązań jest w tym zakresie duży. Mogą one dotyczyć problemów takich jak ginekomastia, wad wrodzonych pojawiających się w dzieciństwie, zmian wagi ciała. problemów hormonalnych, lub problemów związanych ze starzeniem się.

GINEKOMASTIA.

Męska ginekomastia jest łagodnym rozrostem tkanki sutkowej. Dotyczyć może w różnym stopniu około 15% męskiej populacji. Korygowana może być poprzez wycięcie lub liposukcję indywidualnie do możliwości i potrzeb pacjentów. W rezultacie możemy uzyskać prawidłowe męskie obrysy klatki piersiowej.

PLASTYKA POWŁOK BRZUSZNYCH, ABDOMINOPLASTYKA.

Plastykę powłok brzusznych wykonuje się dla spłaszczenia I wymodelowania brzucha oraz talii. Usunięty zostaje wówczas nadmiar skóry i tłuszczu, czasem dochodzi też do wzmocnienia osłabionych mięśni. Po osiągnięciu właściwego kształtu i napięciu tkanek pacjenci czasem zmieniają swoje ubrania nawet o 2 rozmiary. W zależności od potrzeb wyróżniamy tzw. mini i pełną abdominoplastykę.

POWIĘKSZENIE POŚLADKÓW.

Niektórzy pacjenci obdarzeni zostali przez naturę relatywnie niewielkimi pośladkami. Inni zauważają zmniejszenie ich wielkości po ciąży, zmianie wagi lub wraz z upływem czasu. Niezależnie od przyczyny, oczekują oni pełniejszego kształtu i wielkości tej części ciała. W przypadkach realistycznych oczekiwań co do kształtu i proporcji, zabieg powiększenia pośladków może być wykonany z użyciem przeszczepu tłuszczu własnego lub implantów pośladkowych. Zwykle poprzez przeszczep tłuszczu można osiągnąć niewielkie powiększenie, za to z dość szybką rekonwalescencją. Implanty pośladków dają większy, trwały efekt lecz wymagają dłuższej rekonwalescencji.

POWIĘKSZENIE ŁYDEK.

Oznacza zwiększenie ich projekcji i kształtu. Zwykle osiągamy ten efekt za pomocą implantów. Dzięki ich umiejscowieniu głęboko pod warstwą skóry i tłuszczu implanty są niemal niewyczuwalne.

LIPOSUKCJA.

Zabiegi liposukcji mogą być przydatne dla pacjentów z niewielkimi problemami, a także dla takich, którzy poszukują kompletnej zmiany kształtu. Najbardziej efektywne są dla pacjentów którzy są bliscy swojej wagi należnej i potrafią ją utrzymać. Większość pacjentów jest w wieku pomiędzy 30 a 70 lat.

PLASTYKA RAMION.

Opadanie, nawisanie skóry I tłuszczu w tym rejonie bywa cechą rodzinną. Częściej związane jest z wiekiem oraz częstą zmianą wagi ciała. Różnorodność zabiegów poprawiających napięcie tkanek, dających lepszy kształt powoduje o konieczności właściwego doboru w zależności od przypadku.